.::Genç Edebiyat::.
Hoşgeldiniz,Foruma ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım kriterlerini okuyunuz.Eğer üye olmak istiyorsanız "Kayıt Ol" butonuna tıklayınız.Eğer üyeliğiniz varsa,"Giriş Yap" butonuna tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
FORUM YÖNETİMİ

Bilgi ve İletişim İçin:edebiyatgenc@hotmail.com

.::Genç Edebiyat::.

Çaylak Edebiyatçıların Gayrı Meşhur Toplanma Platformu

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaYeni MesajlarKayıt OlGiriş yapBiz Kimiz?...

Paylaş | 

Hayat Derken...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Teknik Yönetmen
Teknik Yönetmen

Erkek Mesaj Sayısı : 52

MesajKonu: Hayat Derken...   Ptsi Kas. 02, 2009 7:08 pm

Ders kitaplarım yığınla kağıdı içinde barındırıyor.Bazısı ders notlarım,bazısı,karaladığım yazılar,bazıları da gün içinde aldığım notlar.Yine göz gezdirirken dikkatimi çeken en önemli kağıt ise yaklaşık bir aydan beri duran ve halen yarısına bile gelemediğim bir şiir denememdi.Üstü karalanmış,yalnışları belirlenmiş ve tamamlanmayı bekleyen bir şiir.Sonu gelmedi bir türlü.Çünkü diğer insanlar gibi bizde kaptırdık modern hayatın hengamesine kendimizi.Hani büyüklerimiz derler ya"Nerede o eski günler".İşte aynen öyle diyorum bende.Nerede o eski günler.Doğru,bunu diyecek kadar çok yaşlanmadım.Ama günler,bunu bize dedirtecek kadar çok hızlı ilerliyor.Baksanıza bir aydır beni bekleyen bir şiirim var.İyi veya kötü hiç fark etmez beni bekliyor.Ama ne yapalım iş,güç,aş,para derken kendimizi bu koca dişliye kaptırmamak için uğraşırken bütün herşeyi unutmuşcasına kimseye ve hiç bir şeye meyil vermiyoruz.
Sabah ilk kalktığımızda karşımıza çıkan ilk gazete haberi ya cinayetle başlıyor yada bir kriz haberi ile.İnsanoğlu ne kendine nede çevreine faydalı olabilme adına hiçbirşey yapmıyor.Dahası yapmamayıda bir halt sanıyor.Gecesini gündüzüne katıp çalışarak kendini ezdirmemeye çalışıyor belki ama yaşı yetmişe vardıktan sonra ezilenin kendisi olduğunu görünce eyvahlar ediyor.Nede olsa insan bu kardeşim çalışmayıpta ne yapacak diyemiyoruz da zaten.Kapitalizm,Satanizm,Kadınizm velhasıl işte bütün bu global kavramlar insanı ele geçirmiş durumda.Kazanmak yada kazanmak.İşte bütün mesele bu.Ve bildiğimiz birşey varsa oda hiçbirşeyi istememezlik yapmayışımızdır.
Çok beğenerek okuduğum,daha doğrusu okumamazlık yapmadığım Bülent AKYÜREK'in bir kitabında bahsettiği gibi içimizdeki öküze oha demek lazım.Çünkü o öküz hayvanca eylemlere girerse bu bizim için hiçte iyi olmaz.
Kafamızı,gözümüzü koruma altına almamız lazım bü sebeble.Tabi bu çağda öküz möküz fark etmez yeri geldiğinde en uysal koyunlarda öküzleşiyor.Bu yüzden dikkati sağlam tutmak gerek.Yazıma son vermek isterkende bir yanan düşünüyorum acaba şiir ne zaman bitecek.Bu içimden geçenler ne zaman kağıda dökülcek çok merak ediyorum.Aklımızdan geçenler birgün hayatımızdanda geçse ne güzel olurdu diyorum ama ne yapalım birtek birşey biliyoruz...
Hiçbirşeyi istememzlik yapmıyoruz.Olurda bu içimdeki öküze daha doğrusu bu öküz yığınına oha dersem ve şiiri bitirirsem çok mutlu olacağıma emin olabilirsiniz...

DABBETÜL ARZDAN
DECCALDAN
YEDİ DÜELDEN
KORKU NEDİR BİLMEYEN BEN,
TİR TİR TİTRİYORUM GÜLCEDEN...
Kullanıcı profilini gör http://www.gencedebiyat.blogcu.com
Laputa
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 5

MesajKonu: Geri: Hayat Derken...   Çarş. Kas. 04, 2009 8:33 pm

hmm güzel yazmışsın insanoğlu kendini gerçekten çok kötü kaptırıyor modern hayata bu arada şiirini bitirmeni bekliyorum ve burda paylaşmanıda...Smile
Kullanıcı profilini gör
YasiN
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 5

MesajKonu: Geri: Hayat Derken...   Çarş. Kas. 04, 2009 11:16 pm

Arkadaşım Bir Mesajı arka arkaya 3 kere yazmışsın dikkat et
--------------------------------------------------------------------------
Saol Paylaşım için
Kullanıcı profilini gör
Admin
Teknik Yönetmen
Teknik Yönetmen

Erkek Mesaj Sayısı : 52

MesajKonu: Geri: Hayat Derken...   Perş. Kas. 05, 2009 3:40 pm

teşekkürler arkadaşlar,aslında içimden geçenlerin en uysal tarafıydı bunlar,çeşitli maymunluklarıda yazabilirdim ama kalemim kendine acımıyorsan bana acı bari der gibi habire kırılınca yazmayı bıraktım Smile

DABBETÜL ARZDAN
DECCALDAN
YEDİ DÜELDEN
KORKU NEDİR BİLMEYEN BEN,
TİR TİR TİTRİYORUM GÜLCEDEN...
Kullanıcı profilini gör http://www.gencedebiyat.blogcu.com
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Hayat Derken...   

Hayat Derken...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası