.::Genç Edebiyat::.
Hoşgeldiniz,Foruma ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım kriterlerini okuyunuz.Eğer üye olmak istiyorsanız "Kayıt Ol" butonuna tıklayınız.Eğer üyeliğiniz varsa,"Giriş Yap" butonuna tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
FORUM YÖNETİMİ

Bilgi ve İletişim İçin:edebiyatgenc@hotmail.com

.::Genç Edebiyat::.

Çaylak Edebiyatçıların Gayrı Meşhur Toplanma Platformu

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaYeni MesajlarKayıt OlGiriş yapBiz Kimiz?...

Paylaş | 

Yeni Bir Yazıya Başlamak

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Teknik Yönetmen
Teknik Yönetmen

Erkek Mesaj Sayısı : 52

MesajKonu: Yeni Bir Yazıya Başlamak   C.tesi Kas. 07, 2009 11:42 pm

Yeni bir yazıya başlamak nasıl olur sizce.Yeni bir yazı yazdığınız için sevinirmisiniz?Yoksa yeni bir yazıya başladığınızın üzüntüsünü mü yaşarsınız?Hayatı yazayım derken ölümü yazdınız mı hiç?Ölmeden de yazılırmı ki?
Sabahın aydınlığını mı yoksa gecenin karanlığını mı yazarsanız siz?Bol soru işaretli bir yazı olduğunu biliyorum.Ama zaten sürekli sorularla meşgul değilmiyiz.Çok iyimser olmaya gerek yok.Ben pozitif biriyim deyip hava atacak halde değilim zaten.Beni mutlu eden birşeyler olduğu gibi mutsuz eden şeylerde var.Bazı dükkanlarda derten kederden midir bilinmez zikzaklı bir şekilde yazılmış "Cenaze Dolayısıyla Kapalıyız" yazısını görünce içim bir garip olmuyor aslında.Neleri unutmadık ki şu hayatta bırkın bir kerede sonumuzu unutalım.Gerçekler unutulunca gerçekleştiğini farketmezmişsin ya öyle işte.Yaş temiş iş bitmemiş cinsinden değil.Yaş kaç olursa olsun iş bitiyor işte.Sokaklarda denize dökülen hırçın sular gibi dolaşan insanlara ise bu yazının ilk paragrafını okutmak isterdim.Ama ne yazık ki bu yeni yazının lisanını anlayan kimse yok.İnce bir çizgi üstünde değilmiyiz zaten?Madem ki öyle ince çizgiyi ne diye kalınlaştırıp artistlik yapıyoruz?
Üstadın dediği gibi:
Durun kalabalıklar,bu cadde çıkmaz sokak
Haykırsam kollarımı makas gibi açarak
Durun,Durun!
Bir dünya iniyor tepemizden
Çatırdılar geliyor delinmiş kubbemizden...

Bu çatırdılar bitti artık.Delinmiş kubbemizde yok gibi sanki.Makas gibi açılan kolların ayarıda bozulmuş gibi.Kalabalıklar çıkmazda,çıkmazlarda kalabalıkta...
Hayat,mayat işte.Gün gelip bitecek.Kalacak değiliz ya burda.Vakti gelince bizide sürecekler oraya değil mi?
Coğrafya defterimin arkasındaki şiirler,ajandamdaki günlük notlarım,albümün baş köşesindeki resimlerin ve dahası duvarda asılı şiirler denizi uslu gösteren kartpostallar,bazılarının şaşaalı kutlama mesajları felan.Hepsi gidecek bir gün elimden.Ne yapalım kadermiş diyeceğİM bende zavallı zavallı.Çünkü gerçektende zavallıyım.Çaresizlikten sefil olmuş bir zavallı.Geriye dönüp baktığımda bir nokta kadar yol yürümüşüm.Ama noktayı önüme koyduğumda uçsuz bucaksız bir çöl görmüşüm.Ne dersiniz sizce bu çöl geçilir mi?Yada yeni bir yazıya başlamak nasıl olur benim için?

DABBETÜL ARZDAN
DECCALDAN
YEDİ DÜELDEN
KORKU NEDİR BİLMEYEN BEN,
TİR TİR TİTRİYORUM GÜLCEDEN...
Kullanıcı profilini gör http://www.gencedebiyat.blogcu.com

Yeni Bir Yazıya Başlamak
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YENİ 9.SINIF FİZİK PROĞRAMI DEVREDE