.::Genç Edebiyat::.
Hoşgeldiniz,Foruma ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım kriterlerini okuyunuz.Eğer üye olmak istiyorsanız "Kayıt Ol" butonuna tıklayınız.Eğer üyeliğiniz varsa,"Giriş Yap" butonuna tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...
FORUM YÖNETİMİ

Bilgi ve İletişim İçin:edebiyatgenc@hotmail.com

.::Genç Edebiyat::.

Çaylak Edebiyatçıların Gayrı Meşhur Toplanma Platformu

AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaYeni MesajlarKayıt OlGiriş yapBiz Kimiz?...

Paylaş | 

Yeşil Başlı Gövel Ördek'ten Alıntılar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Teknik Yönetmen
Teknik Yönetmen

Erkek Mesaj Sayısı : 52

MesajKonu: Yeşil Başlı Gövel Ördek'ten Alıntılar   Perş. Şub. 04, 2010 3:28 pm

Fatİh ÇALIŞKAN'ın yeşilsözlük'teki yazılarından alıntı yapılmıştır.

milletini kavga ederek temsil eden vekil

türkler çılgındır,asar keser,kırar,döker. türkler çinlilere korku salarak çin seddinin yapılmasına neden oldu. türkler orta asyada koca dağı eriterek çıkmadılar mı(ergenekon destanı)
türkler serttir,tek başına koca bizansı deviren battal gazileri vardır. anasız babasız büyüyen tarkanları vardır. delikanlıdır. işte temsil böyle olur. mecliste kavga dövüş. sayın milletvekilileri böyle temsil ederler işte türkleri. helal olsun size,maşallah size,bravo size.

Kadınlar Üzerine Gözüme batanlar

2kadınların duygu yönüne basıp onların beğenisi kazanmak isteyenler şair olur yada şiirler çok haşır neşir olur. kadınlar duygusaldır çünkü. ve ona yaklaşmak için onun dilinden anlamak gerekir. buna romantizm denir. kadınların erkeklere yaklaşmak için böyle laubali şeylere ihtiyacı yoktur. üç beş bakış,iki üç gülümseme ve vucüt dili estetiği. işte bu kadar. erkek tavlanmıştır artık. ama erkekler ne kadar bakarsa baksın beğenilmek için bunu yapar. her erkek yapmaz belki ama geneli öyledir. neden hiç adam akıllı kadın şair yok sanıyorsunuz?
erkekler kadınlar tarafından beğenilmek için bunları yapar. bu ya romantizm olur yada kadın dilinden anlama. sonra ne mi olur?
sonra,erkek adına aşk denilen illetten dolayı kadını kırmamak için bir ton şey söyler.
sen üzülme ben üzüleyim
sen ağlama ben ağlayayım
sen aç kalma ben aç kalırım
buna aşk denir ve yüceltilir.
o telefon eder siz kapatıp onun kontörü gitmesin diye siz ararsınız.
sokakta yürürken bakışlarını doğrultan birçok kız gördüm. o bakışlar,o vücut dili...
erkeklerde beğenilmek için kıl,tüy aldırmaya başladı ya tamam oldu işte.kıllarımız yakıldı,göbek yağlarımız dinen uygun olmadığı için değil de kadınlar beğenmiyor diye yok edilmeye başlandı.
sevgili bülent akyürek ağabeyimin dediği gibi erkeklerimizin erkek kadınlarımızın kadın olmasını istiyrum-istiyoruz.
artık hiç bir erkekler göz göze gelmemek isteyen,takva sahibi,namuslu olduğu için erkeklerin bakışlarına çarpmamak için yerdeki yaprakları izleyen hanımlar olsun istiyorum-istiyoruz.

Yatarak Büyüyen Tek Şey Karpuzdur

.kapitalistlerin sözüdür,inanmayınız.
geçen gün arkadaşlarla oturmuş muhabbet ediyoruz. dedik ki, hadi münazara yapalım. durupdururken nerden çıktıysa artık.
ee tamam yapalım dedik. bir taraf teknolojinin zararlı olduğunu diğer taraf teknolojinin faydalı olduğunu savunacak. nelerle uğraşıyoruz,hey allahım.
başladık konuşmaya,sonra bendeniz bülent abinin kitabından alıntılar yaparak birde düşük çenemi kullanarak bana verilen 1 dk.lık süreyi en sert biçimde kullandım. ampülün ne menem bişey olduğunu anlattım. ampül,bizim karanlıklarımızı aydınlık yapıyor ve bizde allah'ın ayetlerine mühalefet ediyorduk. gece olunca uyumamız gündüz olunca uyanmamız gerekiyordu. biliyorumki çok az kimse gece ibadet ediyor. yemeyelim birbirimizi. gece ibadet eden varsa ayaklarının altını öpüyorum.
neyse efendim,konuşuyorumda konuşuyorum,hani ben gece olunca uyumak lazım dedim ya,ordan birisi kalkıp demez mi,yatarak büyüyen tek şey karpuzdur diye.
niye lan elmalar yogamı yapıyor,çilekler sabah sporuna mı çıkıyor,kavunlar maraton mu koşuyor?
güya çok çalışmak lazımmış. halbuki herkes biliyor ki meyveler sabırla olgunlaşır. yani yatarak. ben size yatın demiyorum elbet ama gece olunca kırın boynunuzu uyuyun.
tabi sonradan öğrendim ki benim ampülün geceyi gündüz yapıyor dediğim şey,yani gece ve gündüzün birbirine karışması,kıyamet alametlerindenmiş. ben bunuda dile getirdim. ama kimse bana inanmadı. çok ironiksin dediler. e ne yapalım böyleyiz işte.
kapitalistler neler uydurmuş görüyor musunuz?
kapitalizm daima çalışmayı gerektirir,peki kazananlar?
onlar her zaman üstteler,biz çalıştıkça onlar yoga çulhalarında yayılmaya,meditasyonlarda zaman geçirmeye ve yağ eritmek için koşu parkurlarında koşmaya devam ediyorlar.

Dersaadette Raconu Biz Keseriz

bıyıklı,tesbihli ve minareli bildiğimiz istanbul'a 2010 avrupa kültür başkenti diyenlere verdiğimiz ultimatomdur.istanbulu'u pera'dan rum meyhanelerinden ibaret sananlar yanılıyorlar.2010 avrupa kültür başkenti dediğin aslında avrupalılaşma adımlarıdır.biz buna karşıyız abiciiiiim...
istanbul bizimdir.istanbul fatih'in fethinden sonra bizim olmuştur.bizans olmaktan çıkmıştır.dersaadet olmuştur.baskı ve tahakküme kafa tutmuştur.tüm korku ve zaaflarımıza rağmen eskiden olduğu gibi dersaadette raconu biz keseceğiz.çünkü kurşunumuz bitmedi sadece şarjör değiştiriyoruz.

Kadının Ekonomik Özgürlüğünün Olması

erkeğin bıyıklarının kesimlesi ile başkyan sürecin ilk adımıdr.erkek sonrada cam temizlemeye başlar.kadın kendini bi halt sanır ve artık evdeki otorite ikiye bölünür.haliyle kadın hakları ortadan kalkıyor çünkü kadın çalışınca hakkınıda kaybediyor,yıpranıyor....iyi oluyor otur evinde.

DABBETÜL ARZDAN
DECCALDAN
YEDİ DÜELDEN
KORKU NEDİR BİLMEYEN BEN,
TİR TİR TİTRİYORUM GÜLCEDEN...
Kullanıcı profilini gör http://www.gencedebiyat.blogcu.com

Yeşil Başlı Gövel Ördek'ten Alıntılar
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası